Yeni iPad, kırmızı renkli iPhone, Apple Watch kayışları ve yeni iPhone kılıfları derken Apple yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Tanıtılan yeni video uygulaması Apple Clips, video çekimini çok daha eğlenceli ve kolay bir hale getirecek.

Apple, Clips adını verdiği yeni uygulamasında ilginç özellikleri kolay bir arayüzle kullanıcılara sunuyor. Uygulamada kayıt tuşuna basılı tutarak video kaydedilebiliyor, istendiği takdirde galeriden video veya fotoğraf alarak düzenleme yapmak da mümkün oluyor. Videodaki konuşmalar yazılı olarak videoya dahil edilebiliyor. Uygulama yazıyı tam olarak ağız hareketlerine uygun şekilde eş zamanlı ekliyor. Ayrıca bu yazının stili ve ekrandaki yeri ayarlanabiliyor.

Son dönemde hayatımıza giren filtre ve efektli fotoğraf / video özelliği de Apple Clips‘de mevcut. Bu sayede Snapchat’e de rakip olmuş olan Clips, tıpkı Snapchat ve Instagram’da olduğu gibi canlı yayın özelliğini de destekleyecek. Videoya uygun bir müzik seçilerek arkaplana ekleme, videonun süresine göre müzikte ayarlamalar yapmak da mümkün.

Clips, kullanıcıların videoları, resimleri ve müzikleri bir videoda birleştirerek iMessage, Facebook, Youtube ve Instagram gibi platformlarda paylaşmalarını sağlayacak. Uygulama videolar içerisindeki kişileri tanıyabiliyor ve tek dokunuşla bu kişilerle de paylaşılabiliyor.

Apple Clips, Nisan ayından itibaren iOS 10.3 yüklü iOS cihazlarında kullanılabilecek.