Birinci kuşak telefonların en iyisi olarak akıllarda kalan Nokia 3310 yeniden üretildi. Barcelona’da düzenlenen Mobile World Congress 2017’de Nokia, efsanevi 3310 modelini akıllıca biryeniden piyasaya giriş taktiğiyle hayata döndürdü. Telefonla birlikte efsaneler arasına giren Yılan oyunu da yenilendi!

Devrinin geçmesinin ardından çok az bir zaman geçmiş olmasına rağmen çok özlenen ve unutulmayan efsane model, Nokia‘nın yeniden telefon üretmeye başlamasıyla piyasaya geri dönüyor.

Yakında piyasaya tekrar sunulacak olan Nokia 3310 sarı, kırmızı, koyu mavi ve gri renkte olacak. Fiyatının yaklaşık 50 Dolar olacağı duyurulan yeni Nokia 3310‘da yepyeni özellikler de var. 2 megapiksellik Led flaşlı bir kamera, kulaklık girişi, çift sim kart girişi, Bluetooth özelliği, Micro-USB şarj girişi, yeni renkli ekran ise bu özelliklerden bazıları olacak.

Nokia 3310‘un en vazgeçilmez özellikleri arasındaki pil ömrü ise daha da geliştirilmiş. GSM operatörlerinin 900-MHz frekansını desteklememesinden dolayı yeni Nokia 3310, bazı ülkede çalışmayacak. Yepyeni tasarımı incelemek için Nokia’nın sitesine göz atabilirsiniz.