En popüler dijital müzik servisi ünvanını inatla koruyan Spotify, çok yakında Hi-Fi ile kayıpsız ses desteği sunacak! Bu yeni özelliğin ekstra bir ücrete tabii olması bekleniyor. Jay-Z’nin Tidal’ı satın almasıyla birlikte iyice kızışan dijital müzik platformu piyasası daha da kızışacağa benziyor.

Apple Music‘in bile hala ”tam olarak” rakip olamadığı Spotify kendini geliştirmeye devam ediyor. 2015 Yılında aralarında Jay-Z, Kanye West, Madonna, Beyonce, Daft Punk, Taylor Swift, Coldplay, Calvin Harris, Nicki Minaj, Deadmau5 gibi önemli müzisyen ve müzik gruplarının da bulunduğu, Jay-Z’nin satın aldığı Tidal ses kalitesiyle övünürken, Spotify cevap vermekte geçikmedi.

Hi-Fi adı verilen; sesin, kayıt esnasındaki orijinal performansa mümkün olduğunca en yakın versiyonunun en az bozulmayla aktarıldığı bu sistemle SpotifyTidal’ın bu üstünlüğüne son verecek gibi duruyor. Bakalım Spotify‘ın ”The Ultimate Music Experince” sloganıyla tanıtacağı Hi-Fi kayıpsız ses desteği, kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacak.